ПРАГА, ДРЕЗДЕН
София – Будапеща – Бърно – Прага – Карлови Вари – Крушовице – *Дрезден – Прага – София
Продължителност:
4 дни / 3 нощувки
Транспорт:
Самолет
Дати на отпътуване:
13.04.2023 г., 04.05.2023 г., 21.09.2023 г., 07.12.2023 г., 14.12.2023 г.
Цена от:
955 лв.
Програма
Прага ... ах тази Прага! Градът, който гарантирано ще Ви очараво през всеки сезон от годината и ще Ви накара да се връщате отново и отново. Град, който не случайно е наричан с имена като: "Майката на градовете", "Градът на стоте кули" или "Златна Прага". Всички тези имена не са никак случайни, защото Прага се определя от туристите, като най-красивият град в Европа. Не случайно в Прага не пада нито една бомба по време на втората световна война, по решение на Хитлер, който се влюбил в този очарователен град.
Е и ние също толкова влюбени и очаровани от Прага, Ви каним да се присъдените към нашата програма, която изготвихме с много любов и която осъществяваме заедно с България Ер и една от най-добрите екскурзоводки в града на Вълтава :)
Обещаваме Ви приятно настроение, интересно поднесена информация и най-вече приятелско отношение, за да запомните и запазите в себе си Прага, такава каквато я познаваме ние, и в която сме влюбени до уши :)
Предимства на програмата:
Уикенд екскурзия до Прага (четвъртък-неделя) - 4 дни, 3 нощувки
Бързо и удобно пътуване до Прага с директен полет на България Ер София-Прага-София с продължителност на полета под 2 часа;
Без притеснения за багажа - включени в цената на екскурзията до Прага ръчен багаж до 10 кг и чекиран багаж до 23 кг. на турист;
Настаняване в хотел с идеална локация на пешеходно разстояние от всички основни забележителности на Прага;
Максимална грижа - опитен водач на разположение на туристите с полезна информация, ориентири за придвижване из града и ангажирано съдействие по време на престоя;
Богата, полезна, интересно поднесена информация - най-доброто екскурзоводско обслужване на български език в Прага за едно запомнящо се пътешествие;
Възможност за екскурзия до прекрасния Дрезден, разположен само на 150 км. от Прага.
Възможност за екскурзия до замакът Хлубока и Чески Крумлов.
1 ден
Среща на летище София - Терминал 2 и отпътуване за Прага с директен полет на България Ер в 10:20 ч. Кацане на летище "Вацлав Хавел" в Прага в 11:15 ч. Трансфер до хотела и настаняване.
Информационна среща в хотела с местния екскурзовод на български език и начало на туристическа програма - пешеходна обиколка на Прага около 3-4 часа (ползва се градски транспорт).
Ще разгледаме Пражки Храд записан в Книгата на рекордите на Гинес определян като най-големият древен замък в света, през „Двора на Лъвовете“, готическата катедрала „Св. Вит, св. Вацлав и св. Войтех“ строена повече от пет века. Ще се насладим на една от най - красивите гледки към Прага минавайки през Храдчанске намести, двореца „Шварценберг“ и Архиепископския дворец, ще продължим по артистичната улица Нерудова. Вървейки само надолу ще видим и Сърцето на Мала Страна което тупти на Малостранският площад, в средата на който се издига бароковата църква „Св. Николай”. Следва едно от най-посещаваните места в Златна Прага, а именно Карловият мост! Построен през 1357 г., мостът привлича целогодишно, ежедневно и денонощно туристи от цял свят. Един музей на скулпури и история от 14 век, та чак до днес. Разходката ни ще продължи по улица Карлова, оттам до Стария Площад и Астрономическия часовник (Орлой). Обиколката ни приключва на площада в Старе Место. Пешеходната разходка приключва ориентировъчно около 17:30 ч.
Свободно време.
По желание:
Възможност за: Вечерн круиз по Вълтава с вечеря - 35 евро / 70 лв. на човек / при минимум 15 човека/ - на блок /шведска / маса. Супи, предястия, салати, няколко вида месо, десерти и плодове. Напитките не са включени. През цялото време с Вас ще бъде лицензиран екскурзовод на български език, който ще разказва какво виждате от двете страни на реката. Продължителност 2 часа. Разходката с корабче ще бъде направена веднага след пешеходната обиколка или вечерта.
Нощувка.
2 ден
Закуска.
Свободно време в Прага или среща във фоайето на хотела за туристическа програма по желание с предварителна заявка и заплащане:
ДРЕЗДЕН: 125 лв. на човек / при минимум 18 туриста /
Ццелодневна автобусна екскурзия до Дрезден - продължителност около 8 часа. Разстоянието между двата града е 150 км. Предвидена е туристическа програма с екскурзовод на български език: Катедралата, Фрауенкирхе, Операта Земпер, Терасата на Брюл и Цвингера са някои местата които задължително ще разгледаме отвън.
През свободното време можете да посетите световноизвестните музеи на Дрезден, музеят витрина на Цвингер е Картинната галерия на старите майстори (Gemäldegalerie Alte Meister), затрупана с техни платна: Сикстинската мадона на Рафаел, Спящата Венера на Джорджоне и Тициановата Денарият на кесаря.
Вечерта връщане в Прага.
Времетраене на екскурзията: 8 часа
По желание:
Вечеря в традиционен чешки ресторант - 89 лв. за възрастен / 69 лв. за дете до 11 г.
Програма с чешка музика и забавление. Традиционна чешка кухня с 4 степенно меню ( традиционно, пилешко, вегетарианско ), неограничени напитки: вода, безалколкохолни напитки , сокове , бира , вино. Питие за добре дошли: медовина
Програмата започва в 19.30 и завършва в 22.00 ч
Прибиране в хотела самостоятелно с градски транспорт или такси.
Нощувка.
3 ден
Закуска.
Свободно време в Прага или среща във фоайето на хотела за туристическа програма по желание с предварителна заявка и заплащане.
Екскурзия до замъка "Хлубока" и Чески Крумлов - 125 лв. /целодневна екскурзия с автобус
Екскурзията започва с пътуване до замъка "Хлубока" - трансферът трае около 2 часа. Разглеждане на замъка /входната такса от около 8 евро не е включена в цената/.
Замъкът Хлубока е основан в средата на 13 век на скала с височина 83 метра над река Вълтава. Построен е в готически стил. За първите 400 години замъкът сменя общо 26 собственика! През 1660 г. замъкът става собственост на рода Шварценберг. Именно с него е свързан модерният външен вид на сградата. Идеята за създаване на „Чешкия Уиндзор“, както неофициално е наречен замъкът, принадлежи на един от собствениците – херцогиня Елеонора Шварценберг. Родът Шварценберг владее сградата до 1945 г. Най-ценното мебелите в Хлубока днес могат да се видят в т. нар. „Сутрешна гостна”, чиито интериор е стилно завършен с ръчно изрисувани китайски вази от 18-ти век. Нявсякъде из тази гостна, малката трапезария, залата запушене и приемните са разположени портрети на най-важните членове на фамилията на Шварценберг. Най-голямата зала в Хлубока е библиотеката, която определено смайва с красивия си и богат интериор. Днес замъкът е превърнат в музей, в който освен красивите потомствени мебели, картини и предмети на изкуството, могат да се разгледат и изящни готически картини и статуи. През 1947 г. замъкът Хлубока е национализиран и оттогава е държавен музей.
Програмата продължава с пътуване към Чески Крумлов. За около 30 минути ще се озовем в малко оживено градче, част от историческото наследство на ЮНЕСКО. По време на пешеходната обиколка ще разгледаме Чески Крумлов разделен на две от криволичещата, минаваща през него река Влтава. Градът е един от най-посещаваните в Чешката Република, често посетителите му през лятото надхвърлят числеността на местните жители. Замъкът му е втория по големина в Чехия ( на първо място е Пражски Храда в Прага ), Бароковият Театър се смята за най-старият в света, църквата Св.Витус – готическа църква, чиито фрески подсказват, за построяването й през XV век. И ред още интересни и вълнуващи сгради и истории карат туристите да посещават Чешки Крумлов.
Връщане в Прага.
Нощувка.
4 ден
Закуска.
Свободно време.
Или БОНУС екскурзия: Красотите на Прага: Час на тръгване 09:00 ч. - ако времето позволява пеша (ако е студено с градски транспорт. Цена на билета около 32 крони валиден от часа на валидиране – 30 мин) до Статуята на св. Вацлав възседнал коня, и зад него Народния Музей оттам ще започне нашата 3 часова разходка. Вървейки по забележителният Вацлавски площад, ще видим сгради в различни красиви стилове. Точно тук се случва „нежната революция„ през 1968 г. Малкия оазис в центъра на Прага - Франтишканската градина, църквата „ Дева Мария Снежна с най – високия дървен олтар в Европа и по улица „ На Рова „ ще са част от маршрута ни. Обществения дом, известен със своите рисунки от Алфонс Муха в стил Арт Нуво, френския ресторант и историческите събития които се случват в него също ще са част от нашата неделна разходка. Готическата Барутна Кула, Къщата на Черната Мадона, улица Целетна до Стария Площад, през най –скъпата улица в Чехия - Парижска и към Еврейския Квартал с легендата за Голем. Очаквайте всичко най - интересно от Новия и Стария град :)
Следва трансфер до летището. Отпътуване с директен полет на България Ер за София в 16:30 ч. Пристигане в София - Терминал 2 в 19:20 ч.
Дати и Цена за възрастен двойна стая:
13.04.2023 - 995 лв.
04.05.2023 - 965 лв.
21.09.2023 - 999 лв.
07.12.2023 - 965 лв.
14.12.2023 - 965 лв.
Пакетните цени включват:
Самолетен билет София – Прага - София на авиокомпания България Ер с включени летищни такси, ръчен багаж до 10 кг и чекиран багаж до 23 кг на турист;
Пакетните цени не включват:
Полетно разписание за дати: 13.04.2023; 04.05.2023; 21.09.2023; 07.12.2023; 14.12.2023
Полет FB 301 София - Прага: 10:20 - 11:15
Полет FB 302 Прага - София: 16:30 - 19:20
Информация за входни такси (заплащат се по желание, обектите се посещават самостоятелно в свободното време):
Ориентировъчен валутен курс: 1 EURO = ~25 CZK
Условия за записване:
минимален депозит за записване - 200 лв.
доплащане до крайната цена - до 35 дни преди датата на отпътуване.
Валидна лична карта; за деца до 18 г. пътуващи с един или без родител – нотариална заверка от единия или двамата родители!
ВАЖНО: БЕЗ НИКАКВИ ОГРАНИЧЕНИЯ ЗА ВЛИЗАНЕ В ЧЕХИЯ
Медицински изисквания за влизане в Чехия: От 18 март Гражданите, които пътуват за Чехия от държавите - членки на ЕС, влизат в Чехия БЕЗ представяне на зелен сертификат, без PCR тест и без формуляр за локация на пътници!
ПАСПОРТЕН И ВИЗОВ РЕЖИМ
Българските граждани, пътуващи за страната, е необходимо да притежават валиден паспорт или лична карта минимум 6 месеца след датата на влизане в страната (за деца до 18 г., пътуващи с един или без родител – нотариална заверка съответно от единия или двамата родители - носи се оригинал и копие). Няма изисквания за визи. Няма медицински и здравни изисквания, свързани с пътуването.
АНУЛАЦИИ
Пътуващият има право да се откаже от пътуването, без да дължи анулационна такса, след като е отправил писмено предизвестие в рамките на деня, в който се е записал и е платил първоначалната вноска. От деня, следващ деня на записването до 35 дни преди датата на заминаване, таксата за отказ от пътуване е в размер на изискуемия минимален депозит - 200 лв.
В периода от 35 дни преди датата на заминаване до датата на заминаване включително, таксата за отказ от пътуване е в размер на общата крайна цена на туристическия пакет.
Пътуващият има право да преотстъпи своето пътуване на друго лице, което отговаря на всички изисквания, приложими към сключения договор, само с писмено предизвестие не по-късно от 21 дни преди започването на изпълнението на туристическия пакет. В случай че от това преотстъпване произтича заплащане на глоби по вече оформени пътнически документи – самолетни, фериботни или други билети, пътуващият дължи тяхното заплащане при сключването на договор за туристическия пакет на друго лице.
Пътуването като цяло не е подходящо за лица с ограничена подвижност!
Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията: 20 туристи.
Краен срок за уведомяване, в случай на несъбран минимален брой: не по-късно от 7 дни преди започването на изпълнението на туристическия пакет.
Допълнителни екскурзии:
ВАЖНО: Всички допълнителни екскурзии са свързани с предварителни резервации и затова трябва да бъдат заявени и предплатени заедно с резервирането на туристическия пакет.
Дрезден - 125 лв. за възрастни, 110 лв. за деца до 12 г. / при минимум 18 човека /
Екскурзия до замъка "Хлубока" и Чески Крумлов - 125 лв. / при минимум 18 човека /
Круиз с корабче по река Вълтава с включена вечеря - 70 лв. на човек / при минимум 15 човека/
Вечеря в традиционен чешки ресторант - 89 лв. на човек / 69 лв. за дете до 11 г. / при минимум 15 човека /
Входни такси по градове:
Прага:
Страховски манастир - Библиотека: 120 CZK (+50 CZK за право на снимки)
Лорета (Loretanske namesti 7): 150 CZK (+100 CZK за за право на снимки)
Църква Свети Никола (Malostranske namesti) - 70 CZK
Чешка национална галерия (индивидуални постоянни изложби) - Kinsky Palace: 150 CZK; Sternberg Palace, Schwarzenberg Palace, Convent of St. Agnes of Bohemia: 220 CZK
Музей на Франц Кафка (Cihelná 2b) - 200 CZK
Музей на Сметана (Novotného lávka 1) - 50 CZK
Дрезден:
Цвингер (за галерията на Старите майстори + павилиона за физика и математика + колекцията с порцелан) - 10 €
Albertinum (галерия за модерно изкуство) - 14 €
Е и ние също толкова влюбени и очаровани от Прага, Ви каним да се присъдените към нашата програма, която изготвихме с много любов и която осъществяваме заедно с България Ер и една от най-добрите екскурзоводки в града на Вълтава :)
Обещаваме Ви приятно настроение, интересно поднесена информация и най-вече приятелско отношение, за да запомните и запазите в себе си Прага, такава каквато я познаваме ние, и в която сме влюбени до уши :)
Предимства на програмата:
Уикенд екскурзия до Прага (четвъртък-неделя) - 4 дни, 3 нощувки
Бързо и удобно пътуване до Прага с директен полет на България Ер София-Прага-София с продължителност на полета под 2 часа;
Без притеснения за багажа - включени в цената на екскурзията до Прага ръчен багаж до 10 кг и чекиран багаж до 23 кг. на турист;
Настаняване в хотел с идеална локация на пешеходно разстояние от всички основни забележителности на Прага;
Максимална грижа - опитен водач на разположение на туристите с полезна информация, ориентири за придвижване из града и ангажирано съдействие по време на престоя;
Богата, полезна, интересно поднесена информация - най-доброто екскурзоводско обслужване на български език в Прага за едно запомнящо се пътешествие;
Възможност за екскурзия до прекрасния Дрезден, разположен само на 150 км. от Прага.
Възможност за екскурзия до замакът Хлубока и Чески Крумлов.
1 ден
Среща на летище София - Терминал 2 и отпътуване за Прага с директен полет на България Ер в 10:20 ч. Кацане на летище "Вацлав Хавел" в Прага в 11:15 ч. Трансфер до хотела и настаняване.
Информационна среща в хотела с местния екскурзовод на български език и начало на туристическа програма - пешеходна обиколка на Прага около 3-4 часа (ползва се градски транспорт).
Ще разгледаме Пражки Храд записан в Книгата на рекордите на Гинес определян като най-големият древен замък в света, през „Двора на Лъвовете“, готическата катедрала „Св. Вит, св. Вацлав и св. Войтех“ строена повече от пет века. Ще се насладим на една от най - красивите гледки към Прага минавайки през Храдчанске намести, двореца „Шварценберг“ и Архиепископския дворец, ще продължим по артистичната улица Нерудова. Вървейки само надолу ще видим и Сърцето на Мала Страна което тупти на Малостранският площад, в средата на който се издига бароковата църква „Св. Николай”. Следва едно от най-посещаваните места в Златна Прага, а именно Карловият мост! Построен през 1357 г., мостът привлича целогодишно, ежедневно и денонощно туристи от цял свят. Един музей на скулпури и история от 14 век, та чак до днес. Разходката ни ще продължи по улица Карлова, оттам до Стария Площад и Астрономическия часовник (Орлой). Обиколката ни приключва на площада в Старе Место. Пешеходната разходка приключва ориентировъчно около 17:30 ч.
Свободно време.
По желание:
Възможност за: Вечерн круиз по Вълтава с вечеря - 35 евро / 70 лв. на човек / при минимум 15 човека/ - на блок /шведска / маса. Супи, предястия, салати, няколко вида месо, десерти и плодове. Напитките не са включени. През цялото време с Вас ще бъде лицензиран екскурзовод на български език, който ще разказва какво виждате от двете страни на реката. Продължителност 2 часа. Разходката с корабче ще бъде направена веднага след пешеходната обиколка или вечерта.
- Минимален брой туристи за осъществяване на вечерята: 15 човека
Нощувка.
2 ден
Закуска.
Свободно време в Прага или среща във фоайето на хотела за туристическа програма по желание с предварителна заявка и заплащане:
ДРЕЗДЕН: 125 лв. на човек / при минимум 18 туриста /
Ццелодневна автобусна екскурзия до Дрезден - продължителност около 8 часа. Разстоянието между двата града е 150 км. Предвидена е туристическа програма с екскурзовод на български език: Катедралата, Фрауенкирхе, Операта Земпер, Терасата на Брюл и Цвингера са някои местата които задължително ще разгледаме отвън.
През свободното време можете да посетите световноизвестните музеи на Дрезден, музеят витрина на Цвингер е Картинната галерия на старите майстори (Gemäldegalerie Alte Meister), затрупана с техни платна: Сикстинската мадона на Рафаел, Спящата Венера на Джорджоне и Тициановата Денарият на кесаря.
Вечерта връщане в Прага.
Времетраене на екскурзията: 8 часа
- Минимален брой туристи за осъществяване на вечерята: 18 човека
По желание:
Вечеря в традиционен чешки ресторант - 89 лв. за възрастен / 69 лв. за дете до 11 г.
Програма с чешка музика и забавление. Традиционна чешка кухня с 4 степенно меню ( традиционно, пилешко, вегетарианско ), неограничени напитки: вода, безалколкохолни напитки , сокове , бира , вино. Питие за добре дошли: медовина
Програмата започва в 19.30 и завършва в 22.00 ч
- Минимален брой туристи за осъществяване на вечерята: 20 човека
Прибиране в хотела самостоятелно с градски транспорт или такси.
Нощувка.
3 ден
Закуска.
Свободно време в Прага или среща във фоайето на хотела за туристическа програма по желание с предварителна заявка и заплащане.
Екскурзия до замъка "Хлубока" и Чески Крумлов - 125 лв. /целодневна екскурзия с автобус
Екскурзията започва с пътуване до замъка "Хлубока" - трансферът трае около 2 часа. Разглеждане на замъка /входната такса от около 8 евро не е включена в цената/.
Замъкът Хлубока е основан в средата на 13 век на скала с височина 83 метра над река Вълтава. Построен е в готически стил. За първите 400 години замъкът сменя общо 26 собственика! През 1660 г. замъкът става собственост на рода Шварценберг. Именно с него е свързан модерният външен вид на сградата. Идеята за създаване на „Чешкия Уиндзор“, както неофициално е наречен замъкът, принадлежи на един от собствениците – херцогиня Елеонора Шварценберг. Родът Шварценберг владее сградата до 1945 г. Най-ценното мебелите в Хлубока днес могат да се видят в т. нар. „Сутрешна гостна”, чиито интериор е стилно завършен с ръчно изрисувани китайски вази от 18-ти век. Нявсякъде из тази гостна, малката трапезария, залата запушене и приемните са разположени портрети на най-важните членове на фамилията на Шварценберг. Най-голямата зала в Хлубока е библиотеката, която определено смайва с красивия си и богат интериор. Днес замъкът е превърнат в музей, в който освен красивите потомствени мебели, картини и предмети на изкуството, могат да се разгледат и изящни готически картини и статуи. През 1947 г. замъкът Хлубока е национализиран и оттогава е държавен музей.
Програмата продължава с пътуване към Чески Крумлов. За около 30 минути ще се озовем в малко оживено градче, част от историческото наследство на ЮНЕСКО. По време на пешеходната обиколка ще разгледаме Чески Крумлов разделен на две от криволичещата, минаваща през него река Влтава. Градът е един от най-посещаваните в Чешката Република, често посетителите му през лятото надхвърлят числеността на местните жители. Замъкът му е втория по големина в Чехия ( на първо място е Пражски Храда в Прага ), Бароковият Театър се смята за най-старият в света, църквата Св.Витус – готическа църква, чиито фрески подсказват, за построяването й през XV век. И ред още интересни и вълнуващи сгради и истории карат туристите да посещават Чешки Крумлов.
Връщане в Прага.
- Минимален брой туристи за осъществяване на вечерята: 20 човека
Нощувка.
4 ден
Закуска.
Свободно време.
Или БОНУС екскурзия: Красотите на Прага: Час на тръгване 09:00 ч. - ако времето позволява пеша (ако е студено с градски транспорт. Цена на билета около 32 крони валиден от часа на валидиране – 30 мин) до Статуята на св. Вацлав възседнал коня, и зад него Народния Музей оттам ще започне нашата 3 часова разходка. Вървейки по забележителният Вацлавски площад, ще видим сгради в различни красиви стилове. Точно тук се случва „нежната революция„ през 1968 г. Малкия оазис в центъра на Прага - Франтишканската градина, църквата „ Дева Мария Снежна с най – високия дървен олтар в Европа и по улица „ На Рова „ ще са част от маршрута ни. Обществения дом, известен със своите рисунки от Алфонс Муха в стил Арт Нуво, френския ресторант и историческите събития които се случват в него също ще са част от нашата неделна разходка. Готическата Барутна Кула, Къщата на Черната Мадона, улица Целетна до Стария Площад, през най –скъпата улица в Чехия - Парижска и към Еврейския Квартал с легендата за Голем. Очаквайте всичко най - интересно от Новия и Стария град :)
Следва трансфер до летището. Отпътуване с директен полет на България Ер за София в 16:30 ч. Пристигане в София - Терминал 2 в 19:20 ч.
Дати и Цена за възрастен двойна стая:
13.04.2023 - 995 лв.
04.05.2023 - 965 лв.
21.09.2023 - 999 лв.
07.12.2023 - 965 лв.
14.12.2023 - 965 лв.
Пакетните цени включват:
Самолетен билет София – Прага - София на авиокомпания България Ер с включени летищни такси, ръчен багаж до 10 кг и чекиран багаж до 23 кг на турист;
- 3 нощувки със закуски в хотел Anette 3* / Hotel International Prague 4* или подобен
- Трансфери летище - хотел – летище;
- БОНУС: Класически пешеходен тур на Прага с местен екскурзовод на български език в първия ден;
- БОНУС: Красотите на Прага - екскурзия в последния ден:
- Ползване на слушалки по време на екскурзия.
- Медицинска застраховка на ЗК Лев Инс с покритие 5000 евро на човек;
- Екскурзовод - водач по време на престоя в Прага на български език.
Пакетните цени не включват:
- Разходи за градски транспорт: билет за 30 мин. - 30 крони, билет 24 часа - 120 крони
- Градска такса - при наличие се заплаща на рецепция на хотела;
- Застраховка "Отмяна на пътуване" - препоръчителна (покрива анулационни такси, в случай че туристът не може да осъществи пътуването по здравословни или други основателни причини)
- Допълнителни мероприятия по желание.
Полетно разписание за дати: 13.04.2023; 04.05.2023; 21.09.2023; 07.12.2023; 14.12.2023
Полет FB 301 София - Прага: 10:20 - 11:15
Полет FB 302 Прага - София: 16:30 - 19:20
Информация за входни такси (заплащат се по желание, обектите се посещават самостоятелно в свободното време):
Ориентировъчен валутен курс: 1 EURO = ~25 CZK
Условия за записване:
минимален депозит за записване - 200 лв.
доплащане до крайната цена - до 35 дни преди датата на отпътуване.
Валидна лична карта; за деца до 18 г. пътуващи с един или без родител – нотариална заверка от единия или двамата родители!
ВАЖНО: БЕЗ НИКАКВИ ОГРАНИЧЕНИЯ ЗА ВЛИЗАНЕ В ЧЕХИЯ
Медицински изисквания за влизане в Чехия: От 18 март Гражданите, които пътуват за Чехия от държавите - членки на ЕС, влизат в Чехия БЕЗ представяне на зелен сертификат, без PCR тест и без формуляр за локация на пътници!
ПАСПОРТЕН И ВИЗОВ РЕЖИМ
Българските граждани, пътуващи за страната, е необходимо да притежават валиден паспорт или лична карта минимум 6 месеца след датата на влизане в страната (за деца до 18 г., пътуващи с един или без родител – нотариална заверка съответно от единия или двамата родители - носи се оригинал и копие). Няма изисквания за визи. Няма медицински и здравни изисквания, свързани с пътуването.
АНУЛАЦИИ
Пътуващият има право да се откаже от пътуването, без да дължи анулационна такса, след като е отправил писмено предизвестие в рамките на деня, в който се е записал и е платил първоначалната вноска. От деня, следващ деня на записването до 35 дни преди датата на заминаване, таксата за отказ от пътуване е в размер на изискуемия минимален депозит - 200 лв.
В периода от 35 дни преди датата на заминаване до датата на заминаване включително, таксата за отказ от пътуване е в размер на общата крайна цена на туристическия пакет.
Пътуващият има право да преотстъпи своето пътуване на друго лице, което отговаря на всички изисквания, приложими към сключения договор, само с писмено предизвестие не по-късно от 21 дни преди започването на изпълнението на туристическия пакет. В случай че от това преотстъпване произтича заплащане на глоби по вече оформени пътнически документи – самолетни, фериботни или други билети, пътуващият дължи тяхното заплащане при сключването на договор за туристическия пакет на друго лице.
Пътуването като цяло не е подходящо за лица с ограничена подвижност!
Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията: 20 туристи.
Краен срок за уведомяване, в случай на несъбран минимален брой: не по-късно от 7 дни преди започването на изпълнението на туристическия пакет.
Допълнителни екскурзии:
ВАЖНО: Всички допълнителни екскурзии са свързани с предварителни резервации и затова трябва да бъдат заявени и предплатени заедно с резервирането на туристическия пакет.
Дрезден - 125 лв. за възрастни, 110 лв. за деца до 12 г. / при минимум 18 човека /
Екскурзия до замъка "Хлубока" и Чески Крумлов - 125 лв. / при минимум 18 човека /
Круиз с корабче по река Вълтава с включена вечеря - 70 лв. на човек / при минимум 15 човека/
Вечеря в традиционен чешки ресторант - 89 лв. на човек / 69 лв. за дете до 11 г. / при минимум 15 човека /
Входни такси по градове:
Прага:
Страховски манастир - Библиотека: 120 CZK (+50 CZK за право на снимки)
Лорета (Loretanske namesti 7): 150 CZK (+100 CZK за за право на снимки)
Църква Свети Никола (Malostranske namesti) - 70 CZK
Чешка национална галерия (индивидуални постоянни изложби) - Kinsky Palace: 150 CZK; Sternberg Palace, Schwarzenberg Palace, Convent of St. Agnes of Bohemia: 220 CZK
Музей на Франц Кафка (Cihelná 2b) - 200 CZK
Музей на Сметана (Novotného lávka 1) - 50 CZK
Дрезден:
Цвингер (за галерията на Старите майстори + павилиона за физика и математика + колекцията с порцелан) - 10 €
Albertinum (галерия за модерно изкуство) - 14 €